66.17 mm
52.01 mm
13.16 mm
135 mm
100 %
Cat 0
Characteristics:
| Reference | F07 |
| Light Transmission (%) | 100 |
| Solar category | 0 |
| Restriction | No restriction |
| HBOX | 66.17 mm |
| VBOX | 52.01 mm |
| DBL | 13.16 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Rx Able | |
| Joint Spring | |
| User type | Unisex |